Arne Martens uitgeroepen tot Beste Leermeester 2024 en Noom tot Beste Leerbedrijf 2024
Arne Martens uitgeroepen tot Beste Leermeester 2024 en Noom tot Beste Leerbedrijf 2024
De uitslag van de verkiezing Beste Leermeester en Beste Leerbedrijf 2024 is bekend: Arne Martens is Beste Leermeester 2024 geworden en Noom Beste Leerbedrijf 2024. De winnaars werden op 7 november bekend gemaakt tijdens de OnderhoudNL Leermeesterdag in Amersfoort.
Arne Martens van Gebr. Van der Plas is uitgeroepen tot Beste Leermeester 2024
Jury over Arne Martens
Winnaar Arne Martens heeft zichzelf, na 25 jaar bij Van der Plas, ontwikkeld tot de spil van de opleiding binnen het bedrijf. Hij coördineert, begeleidt en stimuleert zowel leerlingen als leermeesters, waarbij hij oog heeft voor hun persoonlijke en professionele ontwikkeling. Arne creëert een veilig leerklimaat, waarin leerlingen zich bijzonder gesteund voelen. Zijn oprechte trots op het groeiproces van zijn leerlingen, en zijn enthousiasme voor hun ontwikkeling naar zelfstandigheid, maken hem een onvervangbare kracht binnen het bedrijf.
Hoewel zijn rol meer coördinerend is dan direct vakinhoudelijk, is zijn invloed op de leertrajecten onmisbaar. Zijn empathie, eerlijkheid en gedrevenheid maken hem geliefd bij zowel leerlingen als collega’s. Kortom, Arne weet als geen ander het belang van vakmanschap én menselijkheid te combineren, en dat maakt hem de 'Beste Leermeester van het Jaar 2024'.
Beste Leerbedrijf 2024

Jan Noom (r) krijgt de bokaal voor Beste Leerbedrijf 2024 overhandigd door OnderhoudNL-voorzitter Henk den Boer
Jury over Noom
Wat winnaar Noom uit Sint Maartensdijk extra bijzonder maakt, is hun actieve rol in de regio. Ze betrekken leerlingen uit diverse opleidingen, zoals de Schildersvakopleiding in Goes, bieden zij-instromers kansen om zich te ontwikkelen en zijn, samen met OnderhoudNL, betrokken bij het initiatief om de Opleiding Erfgoedschilder (met subsidie vanuit de provincie Zeeland) in Goes te laten plaatsvinden. Ook in het vmbo zet Noom zich in als ambassadeur voor het vak: van voorlichting tot doe-dagen. Noom ademt opleidingsverantwoordelijkheid, met leerlingen die onder hun begeleiding uitgroeien tot vakvolwassen schilders.
Hoewel er ruimte is voor meer formele documentatie, toont Noom dat zij investeren in persoonlijke groei en verbinding. Ze bieden niet alleen een vakopleiding, maar geven een stukje van zichzelf en overtuiging mee aan hun leerlingen. Dit maakt Noom tot ‘Beste leerbedrijf van het jaar 2024’.
De genomineerden
De leermeesters en leerbedrijven die in aanmerking kwamen voor de titel, zijn eerder door de jury in overleg met de Schildersvakopleiding bepaald. De jury bestond dit jaar uit Bob Lenferink (Uw Onderhoudspartner, winnaar Beste Leerbedrijf 2023), Aart van Doorn (SBB), Hein Polinder (Schildersvakopleiding) en Annemarie Labee, Mark Hulsen en Wilbert Teunissen (OnderhoudNL).
Genomineerde Leermeesters (in willekeurige volgorde):
- Bram Zwart - Prins Schilderwerken & Vastgoedonderhoud (Ede)
- Arne Martens - Gebroeders Van der Plas BV (Rosmalen)
- Leendert Hoek - Schildersbedrijf van Kesteren (Voorhout)
Genomineerde Leerbedrijven (in willekeurige volgorde):
- Noom (Sint Maartensdijk)
- ToekomstSchilders Amsterdam (Halfweg)
- Palet Vastgoedonderhoud BV (Genemuiden)
Kwaliteit hoog houden
Elk jaar organiseert OnderhoudNL Opleidingen de verkiezing 'Beste leerbedrijf en leermeester'. Met de verkiezing bedanken we de bedrijven en medewerkers voor hun inzet om jongeren op te leiden en te begeleiden. En we proberen zo de kwaliteit van het opleiden op hoog niveau te houden. De verkiezing staat open voor alle actief opleidende en erkende leerbedrijven in onze sectoren.
Meer over de Verkiezing Beste Leermeester – Beste Leerbedrijf